V hořící stáji na Liberecku zahynulo šest koní

Šest koní uhořelo dnes časně ráno při požáru stáje v Křižanech na Liberecku. Zvířata ustájená v boxech nemohla před plameny uniknout, další více než tři desítky koní měly větší štěstí a před ohněm uprchly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koně | Foto: Jan Rosenauer

Požár byl na dispečink hasičů nahlášen před půl čtvrtou ráno. Na místě zasahovalo pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

"V okamžiku příjezdu byl požár již ve třetí fázi, kdy je požárem zasažena celá budova. Došlo k úhynu šesti koní, ty neměli šanci," řekl Radiožurnálu operační důstojník Hasičského záchranného sboru v Liberci Karel Skořepa.

Co bylo příčinou požáru, zatím hasiči nevědí, škodu podle Skořepy předběžně vyčíslili na tři miliony korun. Případ vyšetřuje také policie. Oheň zničil stáje, které patří Občanskému sdružení Rolinka - koňský domov důchodců.

Sdružení se už osmý rok snaží pomáhat nemocným, starým, nechtěným, jatečným a týraným koním, kteří byli odebráni na základě rozhodnutí orgánů státní správy. V současné době se sdružení stará o čtyři desítky koní. V Křižanech působí od roku 2005, do rekonstrukce tamního objektu investovalo sdružení nemalé prostředky a úsilí.

Martin Hromádka, Martina Hejduková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme