Nehoda autobusu u Horoměřic si vyžádala tři mrtvé. V nemocnicích zůstávají desítky zraněných

V Horoměřicích u Prahy havaroval autobus. Podle policie zemřeli tři lidé, další desítky byly zraněny, mezi nimi i děti. Všechny zraněné se podařilo rozvézt do nemocnic. Na místě zasahují dvě desítky hasičů a záchranná služba. Zásah trval do večerních hodin, silnice už je průjezdná.

Aktualizujeme Horoměřice (Aktualizováno: 18:35 12. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po nehodě autobusu u Horoměřic záchranáři aktivovali traumaplán kvůli velkému počtu zraněných | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR | Zdroj: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

Podle policejní mluvčí Moniky Schindlové zemřela řidička superbu, který se s autobusem srazil, a dva cestující z autobusu. Vyproštěno už je minimálně deset zraněných, jejich zranění jsou vážná.

Celkem bylo podle mluvčí záchranářů Jany Poštové 45 zraněných, z toho pět těžce zraněných, deset středně a 30 lehce zraněných.

Na českých silnicích loni zemřelo nejméně lidí od roku 1961, podle odborníků by ale čísla měla být ještě nižší

Číst článek

Záchranáři nejprve hlásili po nehodě autobusu na hranici Prahy poblíž MHD Jenerálka přes třicet raněných, z toho 15 těžce. „Zhruba 19 cestujících bylo odvezeno do nemocnic, zbytek zůstává na místě. Až budou odvezeni zbylí cestující, dojde k vyproštění autobusu a zprůjezdnění komunikace, což budeme řešit do pozdních večerních hodin,“ řekla Radiožurnálu mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Mezi zraněnými jsou podle twitterového účtu pražské záchranné služby i děti, z nichž dvě musely záchranáři uvést do umělého spánku a na umělou plicní ventilaci. 

Podle Daniela Adamky, generálního ředitele dopravce Arriva, se jednalo o autobus linky 316. Ta patří do Pražské integrované dopravy a jezdí z pražské Bořislavky do Kralup nad Vltavou.

„Víme jen, že se jednalo o našeho řidiče, zhruba čtyřicetiletého, spolehlivého, který u nás pracoval více jak půl roku a před tím také byl řidičem, bohužel pravděpodobně při nehodě zemřel,“ uvedl v České televizi.

„Dispečerky záchranné služby zhruba kolem čtvrté hodiny přijaly výzvu, že autobus narazil do stromu, na místě je zhruba 30 zraněných a zasahuje zde 11 jednotek. Na místě jsou i čtyři doktoři. Příčinu zatím neřešíme,“ uvedla Radiožurnálu mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Podle mluvčí záchranky byl aktivován takzvaný traumaplán, který záchranáři vyhlašují při událostech s vyšším počtem zraněných. Nemocnice se při něm připravují na vyšší příjem pacientů. Ukončili jej k pátečnímu večeru. 

bar, jra, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme