V Hradci Králové hořel sklad dřeva na hudební nástroje

Sedm hasičských jednotek bojovalo v noci s požárem uskladněného dřeva na předměstí Hradce Králové v části Kukleny. Při požáru nebyl nikdo zraněn, ale škoda se vyšplhala na 4 milióny korun. Hořelo totiž zhruba 250 metrů krychlových kvalitního smrkového dřeva určeného k výrobě hudebních nástrojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň | Foto: Česká televize

Požár má zřejmě na svědomí žhář. Podle mluvčí královéhradecké policie Martiny Bartákové o tom svědčí první výsledky vyšetřování. "Na místě došlo zřejmě k úmyslnému zapálení dřeva určeného na výrobu rezonančních desek pro hudební nástroje. Celkem shořelo 270 kubíku materiálu. Škoda je odhadováa na 4 milióny korun. Dosud neznámý pachatel se dopustil terstného činu poškozování cizí věci, za který mu hrozí trest odnětí svobody na 6 msíců až 3 léta. Případem se policie i nadále zabývá."

Požár se přestal rozšiřovat teprve kolem půl čtvrté ráno a hasiči dopoledne pracovali na rozebírání ohniska a dohašování.

Markéta Kaclová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme