V Hřensku pokračuje závod s časem

Hrozbu zřícení skalního bloku nad hotelem Lugano ve Hřensku na Děčínsku se stále ještě nepodařilo zažehnat. Na zajištění nebezpečného masivu se tam v nepřetržitých směnách podílí asi padesát pracovníků ústecké odborné firmy. Během posledních 24 hodin se masiv pohnul o více než jeden milimetr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skály nad Hřenskem | Foto: Libor Zavoral

"Měření, které proběhlo dnes ráno, nám zase potvrdilo, že ten masiv začíná zase trošičku rychleji ujíždět", řekl Českému rozhlasu šéf sanačního zásahu Pavel Veselý z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Práce na betonování podpěrného pilíře nepřetržitě pokračují, ale podle záchranáře Veselého se v postupu sanace nedá nic uspěchat. "Aby ta práce byla maximálně bezpečná a maximálně kvalitní, protože masiv bude potřebovat zpevnění na vysoké úrovni. Tohle nám signalizuje jenom jedno: aby ti lidé si opravdu sáhli na dno svých sil a pracovali s maximálním úsilím".

Kvůli bezprostřední hrozbě sesuvu skal do obydlené lokality prodloužil ve čtvrtek děčínský okresní úřad v okolí hotelu Laguno o dalších 10 dní stav nebezpečí. Oblast zůstává stále uzavřená. Skalní masiv nad hřenskou tržnicí se naopak už podařilo sanovat a ohrožení tam už nehrozí. Podle geologa Josefa Stemberka nelze vyloučit, že podpěrné pilíře skalního bloku nad hotelem se nepodaří včas vybudovat, a 200tunový pískovcový masiv se zřítí na obytné domy.

Josef Suk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme