V Hřensku začalo odplavování nestabilního masivu

Nebezpečný masiv nad hotelem Klepáč ve Hřensku se zmenšuje. Odborníci už z něj pomocí silného proudu vody odstranili první kubíky pískovce. Tato metoda byla zvolena proto, že je nejšetrnější k okolí sanované skály. Podle stávajících předpokladů se má z 260kubíkového masivu podařit každou hodinu odstranit asi půl kubíku pískovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

Podle šéfa sanačního zásahu Pavla Veselého se zatím nedá přesně určit, jak rychle budou práce pokračovat. Postup likvidace skály totiž záleží na mnoho okolnostech - zbrzdit ho může i nepříznivé počasí. Na Děčínsko už také dorazila další armádní pomoc. Vedle jedenáctičlenné skupiny, která je v obci už několik týdnů, se na střežení opuštěných objektů a dodržování mimořádných opatření bude podílet dalších 33 vojáků. Ve Hřensku mají zůstat do poloviny dubna. Přednosta děčínského okresního úřadu dnes se souhlasem hejtmana Ústeckého kraje prodloužil stav nebezpečí v obci do 30. března.

Josef Suk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme