V Hrušovanech zřejmě vybuchl propan-butan

V domku v Hrušovanech na Znojemsku patrně vybuchl propan-butan. Nasvědčuje tomu dosavadní pátrání po příčině včerejší exploze, při které bylo pět lidí zraněno a 20 okolních domů poškozeno. Hasiči se domnívají, že plyn se uvolňoval po neodborné instalaci z láhve připojené ke sporáku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zničený domek v Hrušovanech | Foto: Česká televize

Delší čas - možná až několik týdnů - se pak plyn hromadil v mezerách mezi zdivem a přímo v obytné části domku. Vzniklé škody se odhadují na tři milióny korun. Dům, kde propan-butan vybuchl, má narušenou statiku, a ve čtvrtek jej proto strhnou vojáci ze základny civilní ochrany v Bučovicích.

Sedmadvacetiletý majitel domku a jeho o rok mladší manželka byli s vážnými popáleninami a dalšími zraněními převezeni nejprve do znojemské nemocnice. Po prvotním ošetření byli letecky dopraveni na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Další dva mladí lidé, kteří se v době výbuchu nacházeli uvnitř domku, vyvázli se zraněními lehčími. Pátým zraněným je jedenačtyřicetiletý soused, kterého pořezalo roztříštěné okenní sklo.

Snímky z místa výbuchu najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme