V. Hučín zproštěn obžaloby za zneužití nemocenských dávek

Olomoucký krajský soud dnes definitivně zprostil obžaloby bývalého důstojníka Bezpečnostní informační služby Vladimíra Hučína podezřelého z neoprávněného získání peněz z nemocenských dávek. Společně s Hučínem soud osvobodil také jeho praktického lékaře Jana Chmelaře, který podle obžaloby Hučínovi potvrzení o nemocenské vystavoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Hučín | Zdroj: ČTK

Krajský státní zástupce Lev Novák zřejmě dovolání proti verdiktu krajského soudu už podávat nebude: "Odvolací soud věc definitivně uzavřel tímto způsobem. Je zde možnost nějakého mimořádného opravného prostředku v podobě dovolání, nicméně důvody dovolání jsou přísně zákonem stanovené. Počkáme si na písemné znění rozsudku a potom věc přezkoumáme z pohledu případného dovolání, ale to je všechno asi."

Právní zástupce obou obžalovaných - Hučína i Chmelaře - Stanislav Devátý tento verdikt víceméně očekával: "Tento soud už jednou vyjádřil své stanovisko usnesením, kterým zrušil ten první rozsudek přerovského soudu. Samozřejmě jsme tím potěšeni, protože tento soud vzal v úvahu všechny argumenty obhajoby, kterými se státní zastupitelství nehodlalo zabývat."

Případem nemocenských dávek se odvolací krajský soud zabýval již podruhé. Přerovský okresní soud totiž Hučína nejprve za zkrácení daně potrestal loni v červenci půlročním podmíněným trestem. Lékař Chmelař, který průkazy o pracovní neschopnosti vydával, odešel od soudu s peněžitým trestem 10.000 korun. Krajský soud však po odvolání obou obžalovaných případ vrátil zpět do Přerova, který poté rozhodl o jejich nevině.

Vladimíra Hučína čeká v příštím týdnu další soudní projednávání. Před přerovským okresním soudem se bude zpovídat ze šesti trestných činů.

Milan Kopp, Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme