V Husinci se vylíhly statisíce kusů pstruha obecného

Líheň místní organizace Českého rybářského svazu v Husinci patří k těm, které zachovávají generaci pstruha obecného v původní divoké formě. V líhni na řece Blanicí se to po podzimním tření a zimě strávené v jikrách hemží malými pstroužky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pstruzi | Foto: Ryby v přítocích Lipna

Hospodář husineckých rybářů Milan Sucharda popisuje jejich další budoucnost: "Malé pstruhy vysahujeme do tzv. kapilár, což jsou vlastně přítoky větších řek. Ryby od nás odebírají i naši kolegové z ostatních spolků v Jihočeském kraji. Tuto sezónu se nám podařilo vylíhnout zhruba 400 tisíc plůdků, takže tato produkce bude rozdělena do celého Jihočeského kraje."

Ve čtvrtek sportovní rybáři zahájili rybolov v pstruhových revírech. Hospodář rybářů z Husince Milan Sucharda dobře ví, kam se tradičně vypravují nejraději: "Nejvíce navštěvovaný úsek je od pionýrského tábora po Podedvory. Dalším oblíbeným místem je okolí ústí Cikánského potoka."

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme