V Jablonci postavili závory za 10 milionů. Přes přejezd jezdí čtyři vlaky týdně

Modernizace železničního přejezdu způsobila spor v Jablonci nad Jizerou. Městu se nelíbí, že u něj vyrostl nevzhledný domek s technologickým zázemím. Přejezd se totiž nachází v těsné blízkosti jabloneckého náměstí. Starosta města Miroslav Kubát navíc o akci Správy železniční dopravní cesty za 9,75 milionu korun mluví jako o vyhazování peněz. Přes přejezd totiž přejedou pouhé čtyři vlaky týdně, přesto na něm vyrostly závory.

Jablonec nad Jizerou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční přejezd (ilustrační foto) | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Přejezd má chránit řidiče přejíždějící trať Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou v úseku, kde již jezdí pouze jeden pár vlaků v sobotu a jeden pár v neděli.

Nepravidelně trať využívají nákladní vlaky se dřevem. Za posledních 20 let nedošlo na původně nechráněném přejezdu k jediné nehodě, informuje server Zdopravy.cz.

Strojvedoucí dostanou vlakové simulátory. Nacvičí třeba nebezpečné situace na přejezdech

Číst článek

„Vnímáme to jako vyhazování peněz,“ komentoval modernizaci přejezdu starosta Jablonce Kubát. Obyvatelé města si navíc stěžovali na domek se zázemím přejezdu, který podle nich hyzdil vzhled náměstí. Městu se nakonec podařilo vyjednat jeho přesunutí.

Správci kolejí nákladnou stavbu na téměř nepoužívané trati hájí. Původní přejezd podle nich nevyhovoval a vlaky po něm musely jezdit rychlostí 10 kilometrů za hodinu.

Koleje se podle nich navíc křižují se silnicí první třídy a podle stávajících norem tak není možné postavit jiný přejezd než se závorami.

ogo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme