V Jeseníkách byl viděn vlk

Po sto letech se do jesenických hor zřejmě zatoulal vlk. Šelmu spatřil na vlastní oči tamní myslivec. Ochranáři považují tuto zprávu za mimořádnou. Vlk se totiž v zemi vyskytuje jen ojediněle. Odborníci se domnívají, že šelma přiběhla do hor ze sousedního Polska nebo Slovenska. Podle šéfa olomoucké zoologické zahrady Zdeňka Slavotínka se na jaře obvykle stává, že smečka vytlačuje jedince z rajónu a ten si hledá místo jinde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlk

Po sto letech zavítal do jesenických hor s velkou pravděpodobností vlk. Ochranáři považují tuto zprávu za mimořádnou. Podle šéfa Správy chráněné krajinné oblasti Jeseníka Jana Halfara zvíře zřejmě přeběhlo z Polska. "Někdy koncem loňského roku jsme dostali zprávu od jednoho z našich strážců ochrany přírody, že v prostoru Širáku a Keprníku našel stopy, které pravděpodobně jsou stopy vlka. Nechal si to ověřit a skutečně i odborníci se domnívají, že by se mohlo jednat o vlka. Takže vlk se s největší pravděpodobností v Jesneíkách objevil, ale zatím nemáme zprávy, že by se tu usídlil nějak na trvalo."

Markéta Kaclová, Marie Hovadíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme