V Jeseníkách zemřel snowboardista v lavině

Mladého snowboardistu zasypala v pátek 13. v Jeseníkách lavina. Zemřel na cestě do nemocnice. K sesuvu došlo v oblasti Velkého Kotle. Tedy v místě, kde je zákaz pohybu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velký Kotel, největší lavinový svah Jeseníků | Foto: ČTK

Pátek 13. Toto datum se hluboce vryje do paměti skupince dobrodruhů, která se v mrazivém počasí, mlze a sněžení vydala sjíždět volný terén. A vydal se do lavinového katastru, do Velké kotliny, kam je zakázaný vstup. Právě tam jeden z nich na sebe strhl lavinu. Osmnáctiletý mladík z Uničova utrpěl mnohočetná zranění. Podlehl jim v sanitce při převozu do nemocnice.

U zásahu byl i náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš: "Byli celkem čtyři, jeden se v mlze a sněžení ztratil a ujel do místa, kde si sám odřízl vrstvu sněhu, která ho strhla a zasypala. Ti tři ostatní měli štěstí, protože byli kousek bokem na kraji lesa, takže byli mimo."

Horská služba důrazně varuje: Mimo značené turistické trasy se nevydávejte! Přečtěte si 10 pravidel pro chování na sjezdových tratích!

Přečtěte si také:
Lyžařská sezóna v Česku má první oběť
Durynskému premiéru hrozí obvinění ze zabití z nedbalosti
Slovenský lyžař zahynul pod lavinou na Malé Fatře
Žena vyproštěná z laviny zemřela v nemocnici
V Krkonoších spadla lavina, záchranáři vyprostili dva turisty
Soud zprostil obžaloby řidiče, o jehož auto se na Ještědu zabila lyžařka

Andrea Švubová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme