V Jeseníkách znovu platí třetí stupeň lavinového nebezpečí

Třetí stupeň lavinového nebezpečí znovu vyhlásili v Jeseníkách. Záchranáři hrozbu pádu lavin zvýšili ráno. Důvodem je velké množství nové sněhové nadílky. Na pětibodové škále to znamená už velké riziko. Pro nezkušené by to mělo znamenat ukončení túr v nebezpečných oblastech. Třetí stupeň lavinového nebezpečí vyhlásili záchranáři na několik dní také minulý týden. To se ale hrozba pádu lavin zvýšila kvůli oblevě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavinové svahy | Foto: adrex.cz

Silnice třetí třídy mezi Lukavicemi a Bohuslavicemi na Šumpersku je uzavřená. Zatopila ji voda z řeky Moravy, která se tu každoročně při větších srážkách rozvodňuje. Až hladina klesne, silničáři ji opět zprůjezdní.

Silničáři Olomouckého kraje zase upozorňují motoristy na riziko namrzání vozovek. S ranním poklesem teplot se řada mokrých silnic proměnila v kluziště. Do terénu vyjely sypače a nebezpečná místa ošetřily solí. Jak dále zjistila redaktorka Andrea Švubová, silný vítr se už utišil. Ještě včera večer ale zaměstnal jesenické hasiče.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Pavel Prouza, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme