V Jeseníku zřejmě další útok s rasovým podtextem

Devatenáctiletý M. S. z Jeseníku zřejmě opět zaútočil na příslušníka romské minority. Mladíka přitom už před časem policisté obvinili ze dvou útoků na Romy. Mladík je podezřelý, že včera v opilosti napadl před restaurací v Jeseníku devatenáctiletého Roma, urážel jej nadávkami s rasovým podtextem a provokoval ho, aby se s ním začal prát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paragraf

Poté začal údajně do něj strkat a kopat. Poškozený se ubránil a útočníka přemohl. Útočník je teď v policejní cele. Hrozí mu až tři roky vězení.

Zadržený byl už dříve obžalován spolu s dalšími dvěma mladíky M. J. a P. B. z rasově motivovaného útoku na romský manželský pár z Jeseníku, který údajně provedli loni v červnu. Jesenický okresní soud je za to začátkem ledna potrestal tříletou podmínkou.

Rozsudek ale pak zrušil Krajský soud v Olomouci na popud odvolání státního zastupitelství a vrátil případ do Jeseníku. Nové líčení se dosud nekonalo.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme