V jihlavské ZOO uhynuli tučňáci

V Jihlavské zoologické zahradě uhynula už druhá chovná skupina tučňáků. Od prvního úhynu u nich byla přitom každý den testována voda a veškeré jídlo. Na kontrolu přijel také evropský koordinátor chovu a označil péči o tučňáky za velmi dobrou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tučňák

Podle odborníků je pravděpodobnou příčinou úhynu tučňáků vyšší hlučnost a vibrace v pavilónu, které způsobuje filtrační zařízení a vysokonapěťový kabel pod pavilonem. Konečná vyjádření od odborníků mají padnout za dva týdny. Od ředitele zoologické zahrady Vladislava Jirouška jsme zjišťovali, jaká vznikla škoda:

"Škoda nám vznikla obrovská, a to morální, finanční žádná, tučňáci byly bezplatně, ale samozřejmě je to ztráta v celkové populaci tučňáků v evropském chovu a teprve teď připravuju dopis, kde se musím kolegům nějak vyzpovídat, omluvit, vysvětlit. Budu žádat o tučňáky nové, ale už úplně s takovým svěděním. Už je to podruhé a je to nesmírně nepříjemné."

Markéta Kaclová, Věra Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme