V Karlových Varech demonstrovali antifašisté

V centru Karlových Varů odpoledne demonstrovali mladí antifašisté. Skupina 80 osob chtěla ohlášenou protestní akcí upozornit na sílící agresivitu neonacistů na Karlovarsku. Průvod prošel za silné policejní asistence dvakrát hlavní třídou Tomáše Garrigua Masaryka. Více než stovka policistů musela několikrát zabránit střetu demonstrantů s třicítkou skinheadů, kteří se pokusili na účastníky pochodu několikrát zaútočit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace

Současně s antifašisty se u známé karlovarské likérky sešly tři desítky příznivců ultrapravice. Obě skupiny od sebe izolovali policisté ve speciálních oděvech s ochrannými štíty. Antifašisté v průběhu demonstrace několikrát četli prohlášení, v němž poukazovali na agresivitu neonacistů, policii obviňovali z nečinnosti. Skupinky ultrapravice se v téže době pokoušely o násilné provokace.

Důvodem protestu jsou podle organizátorů opakované útoky neonacistů na lidi odlišného názoru a rasy. Během akce nedošlo k žádným výtržnostem ani škodám. Policie zadržela jednoho z demonstrantů, když chtěl zaútočit na skinheady.

Markéta Kaclová, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme