V Karlových Varech se dnes představí šedesát filmů

Pátý den filmového festivalu v Karlových Varech je v plném proudu. Diváci si dnes mohou vybrat z celkem 60 projekcí. Organizátoři stále počítají i se zájmem handicapovaných. Těch se po kinosálech pohybuje stále víc. Dnes je v Karlových Varech opět velký zájem o snímky v hlavní soutěži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MFF Karlovy Vary | Foto: Tomáš Adamec

Jedním z filmů, které se dnes představí v Karlových Varech, je i Anděl u moře režiséra Frederica Dumonta. Doporučuje ho i umělecká ředitelka festivalu Eva Zaoralová: "To je docela pozoruhodný film, který pochází sice z Kanady, ale jeho režisér je Belgičan a hraje tam i známý belgický herec Olivier Gourmet. Ten film je zajímavý tím, že tam Olivier Gourmet hraje otce, který si jednou zavolá svého syna a svěří mu tajemství. A to tajemství úplně rozvrátí život toho kluka," popsala děj filmu Zaoralová.

Dalším zajímavým filmem je snímek Za všechno může Jidáš. V něm se divadelní režisérka rozhodne nacvičit s vězni pašije. Problém nastane, když se žádný z nich nechce ujmout role Jidáše. Film viděl i český herec Václav Postránecký: "Mně se moc líbilo zacházení s těmi evangelii, protože mě to téma také zajímá. A ten postup, který zvolil scénárista i režisér, mě velmi potěšil," řekl Postránecký.

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme