V katedrále sv.Víta se uskuteční bohoslužba za oběti útoků v Norsku

V katedrále svatého Víta na Pražském Hradě se dnes věřící pomodlí za oběti násilných útoků v Oslu a na ostrově Utöya. Ekumenickou bohoslužbu, která začíná v 17 hodin, pořádá Arcibiskupství pražské a Ekumenická rada církví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katedrála sv. Víta | Foto: Tomáš Adamec

Podle předsedy Ekumenické rady církví, synodního seniora Českobratrské církve evangelické Joela Rumla, je důležité podporovat zraněné a šokované.

„A být blízko těm, kteří tam přišli o své děti. Protože je to něco neskutečného, když dojde k takové tragédii. Takže to je jedna věc - lidská solidarita. A druhá věc, dlouhodobě vést mladé lidi k tomu, aby věděli čeho se vystříhat, na co nedat, kde nehledat,“ řekl.

Bohoslužby se zúčastní také pražský arcibiskup a primas český Dominik Duka. Ten Radiožurnálu řekl, že událost na norském ostrově byla podle něj neuvěřitelná, krutá a nepochopitelná.

„Právě tuto bolestnou událost, tyto zmařené životy si chceme připomenout za účasti představitelů norského království v naší zemi. Za přítomnosti všech, kterým není lhostejný lidský život. Abychom vyjádřili svoji solidaritu, soustrast, ale i odsouzení takovýchto činů,“ uvedl.

Ekumenické pobožnosti se zúčastní také norský velvyslanec v České republice Jens Eikaas.

Eva Hůlková, Alžběta Havlová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme