V kauze Chvalovský padla další obvinění

V kauze František Chvalovský stíhá policie z úvěrových podvodů další čtyři pracovníky Komerční banky. Soňa Jindráková z úřadu finanční kriminality a ochrany státu informovala o tom, že policejní rada v úterý připravil usnesení o trestním stíhání šesti někdejších členů vedení banky. Čtyři z nich ho už převzali, zbývající dva by tak měli učinit v nejbližších dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komerční banka | Foto: Jan Rosenauer

Radiožurnálu to potvrdila Jindráková s tím, že čtveřice si už usnesení o stíhání převzala: "Úřad finanční kriminality a ochrany státu zahájil usnesením trestní stíhání čtyř osob. Jedná se o bývalé pracovníky Komerční banky, kteří se podíleli na poskytování finančních prostředků ekonomicky spjaté skupiny ČAS-Satrapa. V rozporu s platnou metodikou banky v bankovních systémech a písemné dokumentaci vědomě uváděli zkreslené a nepravdivé údaje. Svým jednáním umožnili neoprávněné čerpání finančních prostředků ekonomiky spjatou skupinu ČAS-Satrapa."

Českomoravské agrární společnosti a firmě Satrapa, které Chvalovský ovládal, tato skupina údajně umožnila, aby z Komerční banky nezákonně čerpaly peníze. Banku tak připravili zhruba o 1,5 miliardy korun.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme