V kauze Ex Orior padlo obvinění

Vyšetřovatel Krajského úřadu vyšetřování v Hradci Králové obvinil z trestného činu krácení daně, podvodu a zpronevěry třicetiletého podnikatele Milana Kožíška z Prahy. Ten je podezřelý z toho, že náchodskou akciovou společnost EX ORIOR připravil o desítky miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K obviněním podnikatele mluvčí východočeské policejní správy kapitánka Iva Marková řekla: "Je mu kladeno za vinu, že od roku 1996 do roku 1999 v době, kdy působil jako předseda představenstva jedné akciové společnosti v Náchodě, zkrátil daně z příjmu právnických osob o několik desítek miliónů korun. Tomuto muži hrozí trest odnětí svobody od pěti do 12 let."

Poškozená firma Ex Orior zkrachovala a nyní se nachází v konkurzu. Podle sprváce konkurzní podstaty Pavla Bureše se přihlásilo 130 věřitelů. Ti nárokují pohledávky přesahující částku 200 miliónů korun. "Největšími věřiteli v tomto konkurzním řízení jsou jednak Finanční úřad v Náchodě s pohledávkou přes 150 miliónů, dále banka GE Capital s pohledávkou přes 10 miliónů. Jsem velice limitován skutečností, že nebylo dohledáno účetnictví firmy Ex Orior. Zde probíhá šetření policie, takže uspokojení pohledávek lze předpokládat řádově v procentech k těmto dlužným částkám."

Markéta Kaclová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme