V kauze fotbalového Synotu vypovídali utajení policisté

K dnešnímu přelíčení v úplatkářské kauze fotbalového Synotu u kroměřížského soudu přišli z desítky obžalovaných pouze dva, ovšem hlavní aktéři. Tedy bývalý manažer Synotu Hastík a rozhodčí Zejda. Ostatní se omluvili, stejně jako trojice obhájců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Před soudem dnes vypovídali rozhodčí Damková, fotbalový delegát Hora a sedm pražských policistů, kteří Hastíka a Zejdu sledovali a odposlouchávali. Policisté vypovídali ve zvláštním režimu, tedy jako utajení svědci z vedlejší místnosti, pod krycími jmény a zkresleným hlasem.

Rozhodčí Dagmar Damková měla vypovídat už včera. Rozhodovala však ligový duel Slávie a Mladé Boleslavi, proto přišla až dnes. Názor na kauzu Synotu má zatím rezervovaný. "Člověk vidí nějaké odposlechy, ale když člověk něco řekne a poté to vidí přepsané, tak to zní kolikrát úplně jinak," řekla rozhodčí.

Téměř celé dnešní přelíčení se točilo kolem 3. prosince 2003, kdy měl Hastík předávat v podzemních garážích úplatek rozhodčímu Zejdovi. Vypovídal o tom jeden z policistů: "Obžalovaného a neznámého muže jsem natáčel u vjezdu do garáží, kde se spolu setkali. Stáli proti sobě a bylo vidět, jak neznámý muž obžalovanému něco podává, on si to okamžitě schovává do bundy."

Soudce Karel Rašín odročil další jednání v kauze Synotu na 31. října a 1. listopadu.

Vilém Janouš, Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme