FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

V kauze fotbalového Synotu vypovídali utajení policisté

K dnešnímu přelíčení v úplatkářské kauze fotbalového Synotu u kroměřížského soudu přišli z desítky obžalovaných pouze dva, ovšem hlavní aktéři. Tedy bývalý manažer Synotu Hastík a rozhodčí Zejda. Ostatní se omluvili, stejně jako trojice obhájců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Před soudem dnes vypovídali rozhodčí Damková, fotbalový delegát Hora a sedm pražských policistů, kteří Hastíka a Zejdu sledovali a odposlouchávali. Policisté vypovídali ve zvláštním režimu, tedy jako utajení svědci z vedlejší místnosti, pod krycími jmény a zkresleným hlasem.

Rozhodčí Dagmar Damková měla vypovídat už včera. Rozhodovala však ligový duel Slávie a Mladé Boleslavi, proto přišla až dnes. Názor na kauzu Synotu má zatím rezervovaný. "Člověk vidí nějaké odposlechy, ale když člověk něco řekne a poté to vidí přepsané, tak to zní kolikrát úplně jinak," řekla rozhodčí.

Téměř celé dnešní přelíčení se točilo kolem 3. prosince 2003, kdy měl Hastík předávat v podzemních garážích úplatek rozhodčímu Zejdovi. Vypovídal o tom jeden z policistů: "Obžalovaného a neznámého muže jsem natáčel u vjezdu do garáží, kde se spolu setkali. Stáli proti sobě a bylo vidět, jak neznámý muž obžalovanému něco podává, on si to okamžitě schovává do bundy."

Soudce Karel Rašín odročil další jednání v kauze Synotu na 31. října a 1. listopadu.

Vilém Janouš, Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme