V kauze "hradecké mafie" první obvinění

V kauze "hradecké mafie" policie už obvinila prvního podezřelého. Jde o člena skupiny, která před několika dny v Hradci Králové údajně vyhrožovala místním podnikatelům násilím. Podle Královehradecké policejní mluvčí Anny Pešavové budou kriminalisté ve výsleších dalších lidí pokračovat. Obviněný je vyšetřován v policejní cele. Pokud se prokáže jeho vina, může být odsouzen až na tři roky do vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na praktiky hradeckých mafiánů si nejhlasitěji stěžují především majitelé nočních klubů a diskoték. Ti zároveň veřejně zpochybnili kompetentnost vedení hradecké policie.

Provozovatel královéhradeckého "Diskoklubu 2001" Petr Klement obvinil policii, že nečinně přihlížela, když mu vyděrači vyhrožovali smrtí a podpálením klubu, pokud nezaplatí výpalné. Stěžoval si zejména na to, že skupinu více jak třiceti násilníků z klubu nevyvedla. Ředitel Okresního ředitelství Policie ČR v HK Aleš Pozdílek to veřejně odmítá, ale jeho vyjádření pro sdělovací prostředky si zásadně odporují. Pro Český rozhlas uvedl, že skupinu nezvaných násilníků nebylo nutné vyvést.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme