V kauze Rath se přehrávají výpovědi Salačové, z 20 hodin nahrávky zbývá ještě třetina

David Rath se u soudu ani dnes nedostane ke slovu. Společně s ostatními bude sledovat záznamy z výpovědi podnikatelky Ivany Salačové na policii. Videa mají dohromady 20 hodin, zbývá přehrát ještě poslední, třetí část záznamu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní eskorta přivádí bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha do jednací síně Krajského soudu v Praze | Zdroj: ČTK

„Třetí výpověď byla nejobsáhlejší, byla v říjnu loňského roku. V závěru této výpovědi paní obviněná požádala o status spolupracující obviněné,“ říká státní zástupce Petr Jirát.

Videozáznamy, které soud bude pouštět už třetí den, jsou důležité jak pro trestní senát, tak pro advokáty ostatních obžalovaných. Trestní senát se chce ubezpečit, že na Salačovou u výslechu, kde se přiznala ke korupci, nikdo netlačil. Advokáti zase chtějí porovnat její výpověď u soudu s těmi na policii.

„Pak bude dán prostor obhájcům obžalovaných ke kladení dotazů na základě přehraných videozáznamů a zároveň i obžalovaným. Poté se krajský soud vrátí k výslechům obžalovaných,“ popisuje mluvčí soudu Zuzana Steinerová, jak bude jednání pokračovat.

Po přehrání videí a následných dotazech obhájců se dostanou ke slovu i obžalovaní. „V jakém sledu, je na předsedovi senátu, nicméně se dá očekávat, aby byla zachována kontinuita řízení, že bude dán poté prostor opět panu doktoru Rathovi,“ vysvětluje mluvčí soudu Zuzana Steinerová.

David Rath svoji výpověď přerušil minulý týden ve čtvrtek kvůli únavě, po něm začala vypovídat Ivana Salačová.

Příští týden jednání nebude. Na přehrání odposlechů se tak dostane zřejmě až na konci srpna.

Petr Medek, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme