V kauze Tatra padlo obvinění z podvodu a přijímání úplatků

V souvislosti s armádní zakázkou na nákup nákladních automobilů Tatra padlo obvinění z podvodu ve stadiu pokusu a z přijímání úplatků. Oznámila to šéfka Krajského státního zastupitelství v Ostravě Zlatuše Andělová.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Barták - ministr obrany ČR

Martin Barták - ministr obrany ČR | Foto: Tomáš Adamec

Podle neoficiálních informací je stíhán bývalý ministr obrany Martin Barták a majitel zbrojařské firmy MPI Group a Bartákův známý Michal Smrž. Oba obvinění po zástupcích automobilky údajně požadovali pět milionů amerických dolarů.

„Jsou stíhány dvě osoby. Jedna pro zločin podvodu ve stadiu pokusu, druhá pro trestný čin přijímání úplatku,“ řekla Zlatuše Andělová. Zda jsou obviněnými právě Barták a Smrž ale nepotvrdila.

Detektivové protikorupční policie dvojici obvinili 30. listopadu. Teprve dnes ale zveřejnilo krajské zastupitelství podrobnosti.

O údajnou korupci při nákupu tatrovek se začali vyšetřovatelé zajímat poté, co na ni upozornil bývalý americký velvyslanec v Česku a později člen orgánů společnosti Tatra William Cabaniss.

Podle jeho tvrzení tehdejší náměstek ministryně obrany Vlasty Parkanové Martin Barták chtěl miliony dolarů za to, aby Tatra už neměla problémy s armádní zakázkou. Celý případ proto začala šetřit protikorupční policie.

Igor Maňour, Renáta Prátová, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme