Brněnský soud poslal do vazby sedm obviněných v kauze úniku policejních informací

Brněnský městský soud poslal v kauze úniku policejních indormací sedm obviněných do vazby. Vyhověl tak návrhům státních zástupců. Mezi zadrženými je například policista Národní centrály proti organizovanému zločinu Ivo Sloup nebo expolicista Jakub Patloka.

Brno (Aktualizováno: 22:47 20. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Obviněné stíhá policie vazebně kvůli možnému ovlivňování svědků. „Všichni jsou obviněni z takzvaného koluzního důvodu, to znamená, že je nebezpečí, že by mohli mařit objasnění trestné činnosti, působit na svědky, spoluobviněné nebo nějakým jiným způsobem," potvrzuje státní zástupce Petr Šereda.

Podle soudce Libora Hanuše se verdikt týká například bývalého policisty Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Michala Ratajského, advokátního koncipienta Václava Kvíčaly nebo bývalých policistů Jakuba Sloupa a Jakuba Patloka.

Šereda doplnil, že v sobotu byl zadržen ještě poslední obviněný z 18, který v předchozích dnech nepobýval v České republice. Nyní se budou konat výslechy.

Podnikatel Rusňák ukončí členství v hnutí ANO. Vadí mu napadání jeho rodiny

Číst článek

Vyšetřování, které vede Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou, se týká i elitních policistů a podnikatelů. Mezi dvacítkou stíhaných je podle dostupných informací například bývalý policista Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Michal Ratajský, někdejší důstojník Generální inspekce bezpečnostních sborů Miroslav Palán nebo podnikatel David Rusňák.

Rusňák je majitel investiční skupiny DRFG, která vznikla v Brně v roce 2011. Policie ho v pátek vyslechla a propustila. K dnešku ukončil členství v hnutí ANO, jak uvedl. Je zetěm náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové, Rusňákova manželka je brněnskou radní.

Před několika dny Schillerovou navrhlo ANO na ministryni financí, premiér Bohuslav Sobotka ale její nominaci odmítl.

Linda Nguyenová, Tomáš Kremr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme