V kauze vytunelovaných fondů Trend a Mercia padl rozsudek

Krajský soud v Hradci Králové v pondělí v případu údajně vytunelovaných investičních fondů Trend a Mercia uložil šesti bývalým manažerům fondů tresty od tří do sedmi let vězení. Další čtyři obžalovaní dostali podmíněné tresty. Jednoho manažera soud obžaloby zprostil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Hálek a L. Páv | Zdroj: ČTK

Státní zástupce vinil 11 vedoucích pracovníků z poškození fondu ve výši 1,4 miliardy korun. Fond Trend založili v roce 1991 hudebníci Michael Kocáb a Martin Kratochvíl, kteří před soudem vystoupili v roli svědků.

Noví manažeři získali nad fondy Trend a Mercia kontrolu v polovině 90. let. Podle spisu do roku 1997 z jejich portfolií různými machinacemi převedli akcie nejcennějších firem, například pražského obchodního domu Kotva na jiné společnosti.

Podle spisu obžalovaní například vyváděli majetek fondu placením kupní ceny za akcie ve splátkách po dobu až 30 let nebo uplatňováním vysokých smluvních pokut.

Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme