V. Klaus: Aféra Grossova bytu poškozuje Česko

K případu financování pražského bytu premiéra Grosse se dnes poprvé vyjádřil také prezident republiky Václav Klaus. Podle něj je celá kauza nesmírně nešťastná. Jak řekl Radiožurnálu, naši zemi to diskredituje jak navenek, tak i dovnitř.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Jan Rosenauer

Václav Klaus dodal, že důvěryhodnost tohoto politika a především obecně politiky teď neuvěřitelným způsobem trpí: "To je myslím nesmírná, obrovská cena, kterou jsme za tuto kazu bohužel, bohužel, všichni zaplatili. Myslím, že není potřeba, abych nějaký silnější soud v této věci vydával. Vidím to, jako drtivá většina spoluobčanů," řekl prezident Radiožurnálu.

"Všichni víme, že nejvíce pěstovaná květinka je důvěryhodnost, kredibilita politiků a politiky. A ta těmito neuvěřitelnými eskapádami, které dnes a denně překvapeně objevíme v novinách, prostě trpí způsobem nesmírným. A mne to mrzí, protože lidé ještě více mávnou rukou a ještě více budou říkat: no, co to tam nahoře prostě ti lidé dělají, to snad nemůže být ani pravda!," lituje prezident.

Většina Čechů se domnívá, že by měl premiér Stanislav Gross kvůli aféře s bytem odstoupit. Vyplývá to z průzkumu agentury SC&C pro Lidové noviny. Podle něj si přeje odstoupení současného premiéra téměř 61 procent občanů. Asi 39 procent dotázaných si naopak myslí, že nynější aféra kolem financování jeho bytu dostatečným důvodem pro rezignaci není.

Samotný Stanislav Gross kvůli kauze svého bytu odstupovat z funkce nechce. Před poslanci včera při interpelacích ve sněmovně prohlásil, že kauza koupě jeho bytu a spekulací o finančních zdrojích pro podnikání jeho ženy Šárky je uměle vyvolaná. Zopakoval, že si nechá udělat bezpečnostní prověrku na nejpřísnější stupeň. Poslance ODS, kteří otázky na premiéra pokládali, Grossovy odpovědi neuspokojily. Více se dočtete ZDE.

Mezitím podal první podnět k prověření nejasností kolem koupě bytu premiéra Stanislava Grosse jeden z občanů. Aférou se tedy zřejmě brzy začne zabývat policie. Oznamovatel z řad občanů podezírá premiéra, jeho manželku Šárku a strýce Františka Vika z trestných činů přijímání úplatku, krácení daní a nadržování. Trestní oznámení připravuje prý také předseda spolku Šalamoun John Bok.

Milan Kopp, Hana Hikelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme