V.Klaus: Čtyřkoalice vyklízí středopravé pozice

Zvolením Cyrila Svobody vyklízí čtyřkoalice podle Václava Klause středopravé pozice. Předseda ODS a Poslanecké sněmovny dospěl k závěru, že se toto opoziční uskupení přesouvá na levou stranu politického spektra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jeho pravé straně tak podle Klause zůstává pouze ODS. Jak Václav Klaus také řekl Českému rozhlasu, jeho strana se před spoluprací se čtyřkoalicí neuzavírá a počká si na její další vývoj.

Názor Václava Klause lídr čtyřkoalice Cyril Svoboda odmítá.

Jak řekl Českému rozhlasu, čtyřkoalice vyplňuje velký prostor a to na úkor obou dvou velkých stran: ODS a ČSSD. Navíc podle Svobody už dělení společnosti a pravici a levici už neodpovídá skutečnosti.

Na Klausův názor kriticky reagoval i předseda KDU-ČSL Jan Kasal. Podle něj se šéf ODS mýlí. Kasal upozornil na to, že Klaus pobýval v závěru minulého týdne mimo republiku a proto nestačil sledovat dění v zemi. Zdůraznil, že strany čtyřkoalice se dohodly, že zaujímají pravý střed a tam také setrvají. Klausův výklad Svobodova zvolení lídrem čtyřkoalice odmítl i místopředseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek. Řekl, že Svoboda bude pod drobnohledem všech čtyř politických stran, zda svůj závazek se prosazovat v čele čtyřkoalice středopravou politiku bude plnit. Také mluvčí Unie svobody Patrik Nacher se s názorem předsedy ODS neztotožnil. Podle něj to je možná Klausovo přání, ale neznamená, že to tak je. Podobně se vyjádřila i místopředsedkyně Unie svobody Hana Marvanová.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme