V.Klaus: Čtyřkoalice vyklízí středopravé pozice

Zvolením Cyrila Svobody vyklízí čtyřkoalice podle Václava Klause středopravé pozice. Předseda ODS a Poslanecké sněmovny dospěl k závěru, že se toto opoziční uskupení přesouvá na levou stranu politického spektra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Na jeho pravé straně tak podle Klause zůstává pouze ODS. Jak Václav Klaus také řekl Českému rozhlasu, jeho strana se před spoluprací se čtyřkoalicí neuzavírá a počká si na její další vývoj.

Názor Václava Klause lídr čtyřkoalice Cyril Svoboda odmítá.

Jak řekl Českému rozhlasu, čtyřkoalice vyplňuje velký prostor a to na úkor obou dvou velkých stran: ODS a ČSSD. Navíc podle Svobody už dělení společnosti a pravici a levici už neodpovídá skutečnosti.

Na Klausův názor kriticky reagoval i předseda KDU-ČSL Jan Kasal. Podle něj se šéf ODS mýlí. Kasal upozornil na to, že Klaus pobýval v závěru minulého týdne mimo republiku a proto nestačil sledovat dění v zemi. Zdůraznil, že strany čtyřkoalice se dohodly, že zaujímají pravý střed a tam také setrvají. Klausův výklad Svobodova zvolení lídrem čtyřkoalice odmítl i místopředseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek. Řekl, že Svoboda bude pod drobnohledem všech čtyř politických stran, zda svůj závazek se prosazovat v čele čtyřkoalice středopravou politiku bude plnit. Také mluvčí Unie svobody Patrik Nacher se s názorem předsedy ODS neztotožnil. Podle něj to je možná Klausovo přání, ale neznamená, že to tak je. Podobně se vyjádřila i místopředsedkyně Unie svobody Hana Marvanová.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme