V. Klaus: Holocaust nesmí být zapomenut!

V Senátu si dnes politici a veřejnost připomněli památku obětí holocaustu. Upozorňovali tak na výročí osvobození osvětimského vyhlazovacího tábora, k tomu došlo 27. ledna 1945.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Zdroj: ČTK

Podle prezidenta Václava Klause nesmí být nacistická genocida zapomenuta, vzpomínky by měly zůstat ostré a živé. Myslí si, že to je zásadní, nejmladší generaci se třeba zdá, že to bylo v předpotopní době. Ale zdá se to i některým, kteří nejsou úplnými kmety - a přitom to bylo něco, kdy už žili.

Jak Klaus připomněl, tak dávno to opravdu není, je to jenom šest desetiletí. Varoval, že kdybychom dopustili, že čas zavane hrůzy holocaustu, byla by to strašlivá chyba.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Klaus o holocaustu

Podle tajemníka federace židovských obcí Tomáše Krause u české veřejnosti o holocaustu určité povědomí je. Jen se obává, že nebudou stačit jen informace, které jsou o holocaustu. Podle Krause bude chybět osobní prožitek, ten je nenahraditelný, i kdybychom se o těch věcech učili od základní školy.

Martina Lustigová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme