V. Klaus ml. by snížil požadavky vlády na pedagogy

Vláda by měla snížit požadavky na pedagogické pracovníky - ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl nový poradce ministra školství Václav Klaus mladší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Novinka by prý rozvázala ruce ředitelům škol, kteří by si mohli přivést i odborníky z jiných oborů - tedy bez požadovaného učitelského vzdělání. Podle Klause s tím na pondělní schůzce souhlasil i ministr školství Josef Dobeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Klaus mladší ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

„Já bych prostě velice snížil standardy, které nyní stát požaduje, protože stejně nejsou plněny. Myslím, že jsme se shodli v ideji, že se má zrušit spousta úřadů školních a přímo řízených organizací ministerstva a ty peníze nalít do škol, aby je ředitelé měli na osobní ohodnocení učitelů. A dále jsme se shodli, že se musí nechat ředitelé žít, to znamená, ukázat, jak školu dovedou vést a nezatěžovat je tisíc jedna překážkami,“ zdůraznil Václav Klaus ml.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku po 17. hodině a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Martin Veselovský, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme