V. Klaus ml. by snížil požadavky vlády na pedagogy

Vláda by měla snížit požadavky na pedagogické pracovníky - ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl nový poradce ministra školství Václav Klaus mladší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Novinka by prý rozvázala ruce ředitelům škol, kteří by si mohli přivést i odborníky z jiných oborů - tedy bez požadovaného učitelského vzdělání. Podle Klause s tím na pondělní schůzce souhlasil i ministr školství Josef Dobeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Klaus mladší ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

„Já bych prostě velice snížil standardy, které nyní stát požaduje, protože stejně nejsou plněny. Myslím, že jsme se shodli v ideji, že se má zrušit spousta úřadů školních a přímo řízených organizací ministerstva a ty peníze nalít do škol, aby je ředitelé měli na osobní ohodnocení učitelů. A dále jsme se shodli, že se musí nechat ředitelé žít, to znamená, ukázat, jak školu dovedou vést a nezatěžovat je tisíc jedna překážkami,“ zdůraznil Václav Klaus ml.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku po 17. hodině a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Martin Veselovský, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme