V. Klaus: Otázka v referendu o vstupu do EU by měla znít jinak

ODS podporuje referendum o našem vstupu do Evropské unie, ale bude se snažit změnit formulaci otázky o přičlenění. Už na své příští schůzi by měli poslanci projednat senátní návrh všelidového hlasování o Evropské unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: René Volfík

Senátoři schválili otázku: "Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?".

Ve středu podpořila návrh i vláda. Schválí-li návrh i sněmovna, měl by prezident republiky vyhlásit referendum do 30 dnů od podpisu smlouvy o přistoupení Česka k unii. Konalo by se nejpozději do tří měsíců od podpisu.

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl předseda ODS Václav Klaus, jeho zákonodárci budou chtít ve sněmovně diskutovat o závaznosti referenda pro politickou reprezentaci, o kvóru a právě o otázce, na kterou bychom už příští rok měli ve všelidovém hlasování odpovídat.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Klaus k referendu o vstupu do EU

"Myslím si, že otázka je příliš jednoduchá a v tomto smyslu zavádějící. Ta otázka by měla být zpřesněna. Přejeme si vstoupit do EU na základě podmínek, které dohodla dnešní naše vláda s Evropskou komisí? To je dost důležitá změna a také otevírá prostor pro vážnou snahu vlády dojednat něco lepšího, protože některé věci jsou vyjednány velmi špatně," zdůraznil pro Radiožurnál Václav Klaus.

Lidovečtí poslanci senátní návrh na všelidové hlasování o našem vstupu do Evropské unie podpoří. A to i přesto, že lidovci chtějí referendum k různým otázkám. Hlasování ve sněmovně pro předlohu, kterou prakticky celé minulé volební období zpracovávala senátní komise pro Ústavu, Radiožurnálu potvrdil místopředseda KDU-ČSL a sněmovny Jan Kasal.

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme