V Kolíně vyvrcholí skautský sněm, Junáci si zvolí nové vedení

Ještě dnes patří Kolín skautům z různých koutů republiky. Do středočeského města přijeli na valný sněm Junáka, který se tu koná už od pátku. Dnes si skautky a skauti zvolí mimo jiné nové vedení na další tři roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skauti | Foto: stock exchange

Za poslední dva roky se počet českých skautů a skautek zvýšil asi o patnáct set, a to není zrovna málo.

Do Kolína si našel cestu i třináctiletý Martin Fiala, který do města na Labi přijel z nedaleké Kouřimi. Skautský oddíl je pro tohoto školáka druhým domovem už sedm let a bez oddílových kamarádů si prý svůj volný čas neumí ani představit. „Na skautingu se mi líbí, že se všichni kamarádí, není tam rivalita,“ zmínil mladý skaut jeden z důvodů proč také může sílit zájem dětí o trávení času právě v této organizaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Michala Trnky o posledním dni skautského sněmu v Kolíně

V kolínském společenském domě se už během sněmu diskutovalo o takzvaném novém programu, který přijali skauti před třemi lety. Osvědčené hodnoty jako například umění táhnout za jeden provaz a pomáhat si v něm nechybí. Program ale přišel s novou atraktivnější formou, která například myslí i na moderní techniku. „Kromě toho, že děti pracují s mapou, sáhnou si i na nové technologie jako GPS,“ popisuje jeden z organizátorů kolínského sněmu Jan Žáček.

Řeč byla i o projektu Skautské století. Určený je hlavně mladým skautům. „Vezmou si nahrávací zařízení a vypraví se za pamětníky – za skauty nebo lidmi ve svém okolí. Úkolem je zaznamenat paměti, aby zůstaly i pro další generace,“ vypichuje další dosud ne úplně tradiční aktivitu dnešních mladých skautů Žáček.

Michal Trnka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme