V kolínské chemičce Paramo hořelo

V areálu kolínského výrobce olejů Paramo dnes hořelo. Požár vypukl kolem půl deváté v jedné z hal, ve které se ale v současné době kvůli rekonstrukci nevyrábí. Hasiči původně zvažovali evakuaci lidí z ulic v okolí chemičky, nakonec mohli ale tamní obyvatelé zůstat doma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči likvidují požár v kolínské továrně Koramo | Zdroj: ČTK

Hasiči měli ze začátku obavy z možné exploze některých hořlavin. "Je tady dosti nebezpečných látek," říká velitel zásahu Jiří Drahokoupil. Před polednem se ale podařilo požár lokalizovat. Na místě zasahovalo 14 jednotek profesionálů i dobrovolníků.

Odborníci nenaměřili v ovzduší žádné škodlivé látky, a proto se nakonec nekonala ani evakuace. Policisté lidem přesto nedoporučili větrat, a to kvůli nepříjemnému dýmu, který se nad městskou částí Zálabí dopoledne držel.

Vedení továrny předběžně vyčíslilo škody na objektu v řádech statisíců korun. Příčiny požáru budou policisté ve spolupráci s hasiči teprve zjišťovat.

Marika Táborská, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme