V komínech se po létě nacházejí bizarní předměty. Třeba i kolejnice

Na opravdové rarity narážejí v těchto dnech kominíci po celé republice. Před topnou sezonou si je lidé zvou na kontroly komínů, ve kterých se vedle mrtvých zvířat ukrývají třeba i antény nebo kusy kolejnic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouřící komín (ilustrační foto) | Foto: F. Tichý

S Danielem Schrekem a Petrem Vávrou vylezla na střechu pětipatrového panelového domu v centru Jihlavy i reportérka Českého rozhlasu.

Před topnou sezonou je totiž potřeba zkontrolovat komíny nejen od kamen a krbů, ale také od plynových kotlů.

Petr Vávra je ještě udýchaný z výšlapu do zhruba patnáctimetrové výšky. Mrtvá zvířata podle něj nejsou v komínech v centru města ničím výjimečným. „Kolikrát i mrtvé kavky nebo holubi, kolega jednou našel netopýra nebo i kus antény,“ vyjmenovává kominík.

Přehrát

00:00 / 00:00

S jihlavskými kominíky se vydala do práce i reportérka Lucie Maxová

V rodinném domě na Havlíčkobrodsku prý na něj vypadla i kolejnice.

„Čistili jsme ucpaný komín, zkoušeli jsme to zespodu drátem asi půl hodiny a pak se najednou ozval rachot a kousek od ruky mi spadla železná kolejnice. Vážila snad deset kilo,“ vzpomíná Vávra.

Když kominíci vyčistili dva komíny, sešli ze střechy do jednoho z bytů. Daniel Schrek upozorňuje na to, že starat se člověk musí i o komíny vedoucí z kamen a krbů. Pokud je totiž pravidelně nečistí, může dojít k neštěstí – vznítí se saze a komín vyhoří.

Kontrola komínů je povinná jednou do roka a vyjde na zhruba pět set korun.

Kominíci nosí štěstí. Sami ho ale potřebují při náročných zkouškách

Číst článek

Lucie Maxová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme