V korupční aféře Synotu tentokrát padly podmíněné tresty

Kroměřížský soud dnes opět vynesl rozsudky v korupční aféře někdejšího fotbalového klubu 1. FC Synot. Tentokrát byl soudce Karel Rašín na všech deset aktérů přísnější. Zatímco před rokem a půl uděloval pouze pokuty a zákazy činnosti ve fotbale, dnes všem obžalovaným navíc udělil podmíněné tresty - od tří do deseti měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudce Karel Rašín | Zdroj: ČTK

Nejvyšší trest - 10 měsíců - dostal rozhodčí Václav Zejda. Obžalovaní se podle soudu dopustili trestných činů podplácení nebo přijímání úplatků. Jejich vinu spolehlivě prokázaly odposlechy.

Jediným, kdo nedostal zákaz činnosti ve fotbale, byl majitel Synotu Ivo Valenta. S tím však počítal i státní zástupce Pavel Pukovec. "Zákaz jsem nenavrhoval ani já, protože on není členem ČMFS, on v podstatě figuroval, jak vyplývá z těch odposlechů, v povzdálí a byl jakýmsi mecenášem ve vztahu k panu Hastíkovi."

Soudce Karel Rašín zatím odmítl rozsudek komentovat, protože ještě není pravomocný. "Každopádně lze očekávat odvolání ze strany všech obžalovaných, tak jako v tom předchozím případě."

Kroměřížský soud se musel kauzou znovu zabývat kvůli procesnímu pochybení.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme