V kralupské rafinérii včera hořelo

Ve výrobním provozu rafinerie v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku vypukl včera požár. Pravděpodobně se samovolně vznítil horký topný olej, který unikal z poškozeného čerpadla. Hasiči požár po deseti minutách zlikvidovali. Nikdo nebyl zraněn, životní prostředí nebylo ohroženo. Až dnes o tom informoval mluvčí společnosti Česká rafinérská. Oheň vypukl při spouštění jednotky, ve které se zpracovává ropa. Škody nejsou podle předběžných informací závažné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň | Foto: Česká televize

K nehodě došlo ve výrobním provozu rafinerie při najíždění jednotky fluidního krakování, kdy se zřejmě samovolně vznítil horký topný olej. Českému rozhlasu to potvrdil mluvčí České rafinérské Jaroslav Růžek, podle kterého nebyl při požáru nikdo zraněn: "Hmotné škody nejsou podle předběžných zjištění závažné. Ohněm byla poškozená především izolace a kabelové trasy. Samotná jednotka fluidního katalytického krakování a všechna další důležitá výrobní zařízení sousedící s ohniskem požáru zůstala nepoškozena. Jednotka fluidního krakování však musela být vzhledem k nutným opravám odstavena. Opravy budou trvat zhruba 10 dnů. Další výrobní jednotky kralupské rafinérie jsou však v provozu. V plném provozu je i litvínovská rafinérie společnosti. Nehoda tedy nijak neovlivní zásobování trhu ropnými produkty z České rafinérské."

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme