V kralupském Kaučuku řádily plameny

V areálu chemičky Kaučuk v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku vypukl odpoledne požár. Do hodiny se ho podařilo zlikvidovat. Lidé v okolí byli o nehodě informováni, podle mluvčího chemičky René Kellera ale k ohrožení obyvatelstva nedošlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hladové plameny

"V 15 hodin 13 minut došlo k zahoření na sušárně kaučuku. To je produkt, který se využívá na výrobu například pneumatik. Došlo k automatickému hašení párou a následně pak hašení hasičským záchranným sborem společnosti Kaučuk. Požár byl uhašen v 15:55. Nedošlo k žádným škodám, co se týče lidí a podle prvních měření nedošlo ani k úniku žádných škodlivých látek do ovzduší," upřesnil Keller.

Kromě hasičů z Kaučuku na místě zasahovali také jejich profesionální kolegové z Kralup, dobrovolných hasiči i jednotka hasičů Českých drah. Do chemičky později rovněž vyrazila chemická laboratoř, která preventivně měřila znečištění ovzduší. "Příčinou požáru byla zřejmě technická závada," řekl mluvčí středočeských hasičů. Do technologie se pravděpodobně dostal cizí kovový prvek a kvůli tomu se zvýšila teplota, nebo se zajiskřilo.

Předběžné odhady uvádějí škodu 150.000 korun. Vyšetření události, stanovit konečnou výši škod a návrhnout preventivní opatření dostala za úkol firemní vyšetřovací komise. Ta by měla výsledky přinést do třiceti dnů.

V sušárně Kaučuku hořelo také loni v červnu. Nikdo tehdy nebyl zraněn.

Jana Zemanová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme