V Kramářově vile o reformě zdravotnictví

Stanislav Gross na dnešek dopoledne svolal do Kramářovy vily schůzku o zdravotnictví. Zúčastní se jí vicepremiér pro ekonomiku Martin Jahn, ministr financí Sobotka, premiérův poradce Ivan Fišera a zástupci odborné veřejnosti. Na jednání ale nepřijde ministryně zdravotnictví Emmerová, která je služebně v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítačový tomograf | Foto: Vojenská nemocnice Olomouc

Přitom názory Emmerové na ekonomickou stránku reformy zdravotnictví se zatím dost liší od názorů vicepremiéra Jahna i odborů. Emmerová například prosazuje vyšší státní kontrolu nad pojišťovnami a odmítá spoluúčast pacientů. Tu si ovšem vicepremiér Jahn umí představit.

"My bychom se měli držet určitých doporučení Světové banky a v podstatě se učit od těch zemí v Evropské unii, které provedly efektivní reformy zdravotnictví, aby byly nastaveny principy tak, aby nemocnice efektivně řízeny, aby byly určité i formy spoluúčasti pacientů, které by vedly k tomu, že nebude zdravotní péče zneužívána," řekl Českému rozhlasu Jahn.

Diskutovat do Kramářovy vily přijdou také prezident České lékařské komory David Rath, šéf zdravotnických odborů Jiří Schlanger, ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiřina Musílková a profesor Pavel Pafko.

Milan Kopp, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme