V Krkonoších platí druhý lavinový stupeň

Sněhové přívaly a vichřice změnily hřebeny Krkonoš v nebezpečnou zónu. Horská služba vyhlásila druhý lavinový stupeň a varuje jak před hřebenovými tůrami, tak před neupravenými sjezdovkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krkonoše | Foto: Radana Schaeferová

V krkonošských střediscích leží místy už půl metru a neustále padá. Luční bouda hlásí už metr sněhu a včerejší orkán o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu vytvořil vysoké závěje.

Náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš varuje: "Na závětrných svazích jsou závěje až 2 metry vysoké, hřebenové cesty jsou těžko průstupné. Ve všech krkonošských katastrech může dojít k sesuvu lavin, proto horská služba nedoporučuje pohyb po hřebenech a mimo značené cesty ve volném horském terénu.

O víkendu se bude lyžovat na Černé Hoře, jinde ale hrozí značné nebezpečí. "Konkrétně ve Špindlerově Mlýně sjezdovky nejsou upraveny a budou uzavřeny. Ani v případě, že se návštěvníci dopraví nahoru lanovkou, nedoporučujeme pokusit se jet na lyžích nebo snowboardech. V případě úrazu je dostupnost do těchto partií velmi problematická," připomněl náčelník horské služby.

Milan Kopp, Eliška Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme