V Krkonoších se začalo lyžovat

Na Horních Mísečkách v Krkonoších se dnes poprvé rozjely lyžařské vleky. Jak Českému rozhlasu potvrdil ředitel akciové společnosti Ski Areál Špindlerův Mlýn Miloslav Kebrle, na Mísečkách už během týdne pracovalo deset mobilních sněhových děl a panují tam tak dobré lyžařské podmínky. Lyžovat se začalo i na Slovensku, a to už minulý týden.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařský vlek

lyžařský vlek | Foto: Jan Rosenauer

"Je to velice solidně vysněžené, sjezdová trať od Mědvědína směrem na Mísečky a na Mísečkách svah pod parkovištěm. Parkoviště je dost dimenzované, takže lyžaři a snowboardisti jistě budou spokojení."

Pro běžecké lyžování není ale podle Horské služby méně souvislý sněhový terén vhodný. Pokud jde o zimní turistiku, nabádá Horská služba k nejvyšší opatrnosti na namrzlých sestupových cestách z horských hřebenů.

I ve Vysokých Tatrách odstartovali novou lyžařskou sezonu. První sjezdovkou, kterou mohou návštěvníci využít, je Interski na Štrbském plese. Akciová společnost První Tatranská začala se zasněžováním už před týdnem. Na 400 metrů dlouhém svahu leží podle aktuálních informací kolem 30 centimetrů sněhu. Obyvatelé Tater považují letošní začátek zimní sezóny za rekordní. Ačkoliv díky chladnému počasí byla zahájena dříve už před dvěma lety, bylo to vždy až v druhé dekádě měsíce - loni například 20. listopadu. Na Štrbském plese se zatím lyžuje pouze od půl deváté do patnácti hodin. Celodenní lístek stojí 260 korun, za lyžování dopoledne zaplatí zájemci 180 a odpoledne už musí věnovat na svoji zálibu o 40 korun víc. Tyto ceny podle provozovatelů střediska budou platit do 23. prosince, tedy do začátku zimní turistické špičky ve slovenských velehorách.

Markéta Kaclová, Eliška Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme