V Krkonoších zahynula na sjezdovce mladá lyžařka

Třináctiletá dívka z Holandska zahynula dopoledne při lyžování v Krkonoších. Tragédie se stala ve středisku Bubákov u Vrchlabí. Mladá lyžařka na svahu upadla a vážně si poranila hlavu. Lékaři už jí nemohli pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžování | Foto: Jan Rosenauer

Dívka podle záchranářů nezvládla rychlost na dojezdu svahu ve skiareálu Bubákov. "Po pádu došlo k těžkému poranění hlavy, které mělo za následek smrt," uvedl náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš.

Na místo neštěstí okamžitě vyrazili dva pracovníci horské služby, kteří se pokoušeli dívku resuscitovat a přivolali posádku rychlé záchranné služby. "I přes veškerou snahu záchranářů lyžařka bohužel svým zraněním podlehla," konstatoval Klepš.

V únoru jde na českých horách už o druhé úmrtí způsobené úrazem hlavy při lyžování. Zhruba před dvěma týdny zahynul po nárazu do stromu lyžař na šumavském Špičáku. Hlavou do stromu narazil i holandský chlapec na Klínovci a při cestě do nemocnici byl v bezprostředním ohrožení života.

Eliška Pilařová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme