V Krnově zabíjel granát

Výbuch zřejmě granátu v obchodním domě v Krnově zabil lupiče, šest lidí je zraněno. K explozi došlo při ozbrojeném přepadení směnárny. Mezi zraněnými jsou čtyři zasahující policisté, pracovník ochranky a jeden nakupující.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie a hasiči před obchodním domem v Krnově | Foto: ČTK

Krnovem otřásla exploze. Zřejmě granát vybuchl ve směnárně v místním obchodním centru Prior ve středu města při pokusu o vyloupení tamní směnárny. K explozi došlo v okamžiku, kdy na místě zasahovala policejní hlídka.

Jak ve Zprávách o čtvrté potvrdila reportérka Českého rozhlasu Silvie Mikulcová, k explozi došlo při policejním zásahu. Sám lupič, který měl granátem vyhrožovat, při výbuchu zemřel.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tragédii v Krnově mluvila přímo z místa reportérka Silvie Mikulcová

Minimálně tři ze čtyř zraněných jsou policisté. Nejvážněji zraněného převezl vrtulník do ostravské fakutní nemocnice. Ostatní jsou v péči nemocnice v Krnově, která označila jejich stav jako středně vážný. Na místě neštěstí probíhá vyšetřování.

Také podle krajského policejního mluvčího Miroslava Pecha lupič výbuch nepřežil: „Při zákroku došlo k zatím neobjasněnému výbuchu. Při něm byl zabit domnělý pachatel a došlo ke zranění tří policistů.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Policejní mluvčí Miroslav Pecha

Svědci cení zásah policie

Jak v 17:30 hlásila z místa reportérka Andrea Čánová, vyšetřovatelé čekají na příjezd speciální pyrotechnické jednotky, která by měla zjisti, zda pod tělem útočníka není další výbušnina. Svědci ocenili zásah policistů, kteří pachatele zalehli a zabránili tak daleko většímu neštěstí.

Milan Kopp, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme