V Krušných horách řádí vichřice, během soboty zeslábne

Až sto osmi kilometrů v hodině dosahuje rychlost větru na hřebenech Krušných hor. Má tak charakter vichřice. Vítr je silný i na jihu Čech. Příliv teplého vzduchu a čerstvý vítr vyhnaly rtuť teploměru na mnoha místech České republiky nad deset stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči odstraňují padlé stromy

V Jihočeském kraji museli hasiči dvakrát odstraňovat stromy spadlé přes vozovku. Strom přes oba jízdní pruhy zastavil na několik desítek minut dopravu v Loučovicích na Českokrumlovsku, další strom spadl u Vyššího Brodu na osobní auto, jeho řidička naštěstí vyvázla bez zranění.

Přehrát

00:00 / 00:00

Větrné počasí předpovídá Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu

Vítr v sobotu zeslábne, předvídá Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu.

"Čerstvý západní vítr ještě bude foukat během noci a ráno. Na hřebenech českých hor a také Jeseníků bude v nárazech dosahovat rychlosti devadesáti kilometrů v hodině. Vítr bude slábnout až v sobotu během dne, spíš až v odpoledních hodinách."

Teploty v České republice opět překročily dosavadní rekordy. Například na jižní Moravě bylo kolem třinácti stupňů. Nejtepleji bylo ve Strážnici na Hodonínsku, kde se rtuť vyšplhala až na 13,7 stupně.

Přečtěte si podrobnou PŘEDPOVĚĎ POČASÍ, kterou pro vás připravujeme z údajů Českého hydrometeorologického ústavu.

Alžběta Rákosová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme