V lednu dorazí další várka vakcín proti prasečí chřipce

V lednu dorazí do Česka další, už třetí, várka vakcín proti prasečí chřipce. Kromě toho, že bude pokračovat očkování chronicky nemocných a zdravotníků, začnou vakcíny dostávat také hasiči, policisté a vojáci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

inzulín | Foto: Tomáš Adamec

"Ve třetí várce přijde pravděpodobně kolem šedesáti tisíc dávek. Pro kritickou infrastrukturu bude pravděpodobně určeno dvacet tisíc dávek. Zbytek bude pro další rozšíření chronických pacientů a pokrytí sociálně-zdravotních služeb," řekl Radiožurnálu hlavní hygienik Michael Vít.

Podle něj by se také mohly rozšířit diagnózy chronicky nemocných, kteří se budou očkovat. "Diagnózy se samozřejmě budou rozšiřovat tam, kde dochází k onemocnění kardiovaskulárního dýchacího systému. Uvažujeme také s rozšířením pacientů se selháváním srdeční činnosti. Co se týká obézních pacientů, zatím o čisté obezitě neuvažujeme," podotkl Vít.

Po Novém roce se začnou očkovat proti prasečí chřipce také hasiči. Patří totiž mezi lidi důležité pro chod státu. Celkem by jich mělo jít na očkování na patnáct set. Pro lidi z integrovaného záchranného systému je ale očkování dobrovolné a můžou ho odmítnout.

Lenka Jansová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme