V letadlech přilétajících z krizové oblasti bude od pondělí lékař

V některých oblastech katastrofou zasažené jihovýchodní Asie se začala objevovat nebezpečná průjmová onemocnění. Výskyt infekcí naše úřady ještě nepotvrdily a vracející se turisté tak zatím nemusí do karantény. Existuje ale plán opatření, která by se spustila v okamžiku, kdy se výskyt epidemií prokáže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo TU-154

Jak dodává mluvčí ministerstva zdravotnictví Věra Čarná, od pondělí bude v letadlech přilétajících z krizových oblastí lékař, který v případě podezření nákazy u cestujících přijme patřičná opatření.

"Již v letadle jsou cestující informováni jak postupovat, pokud se u nich objeví příznaky infekčního onemocnění později, jak čistit a desinfikovat oděv, který se dostal do kontaktu se záplavovou vodou a podobně."

"Ministerstvo zdravotnictví také úzce spolupracuje s medicínskou společností Meditrans, která sídlí přímo na letišti a která v případě potřeby cestující nejen ošetří, ale i poskytne potřebné informace o dalším postupu," připomněla Čarná.

Lidé se mohou také informovat na non stop horké lince, kterou ministerstvo zdravotnictví zřídilo pro lékařské konzulatce o možných infekčních chorobách. Lidé mohou volat na telefonní číslo 224 97 4444.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme