V letecké dopravě začíná letní sezona, Ruzyň nabízí nové destinace

V letecké dopravě platí ode dneška letní letový řád. Ruzyňské letiště otevírá přímá spojení do třinácti nových míst, na dvanáct letišť naopak ve srovnání s loňským létem letadla z Prahy létat nebudou. Přímým letem lze z Ruzyně doletět do 52 zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odlety | Foto: Tomáš Adamec

„Budeme mít spojení celkem do 133 měst, nové destinace jsou především na Ukrajině, které budou operovány Českými aeroliniemi,“ řekl Radiožurnálu ředitel Letiště Praha pro obchod a marketing Stanislav Zeman. Kromě ukrajinských měst Lvova, Charkova a Doněcku budou ČSA nově létat i do francouzského Bordeaux a také do ázerbájdžánské metropole Baku.

„Máme také velký nárůst destinací v jižní Evropě, které jsou provozovány lowcostovými společnostmi. SmartWings otevírá nové linky do Nice a do Nantes, Vueling do Toulouse, italská společnost Air One otevírá destinace Pisa a Milán.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Letní letecký řád Ruzyně

Nejčastější spojení bude mít Praha s Paříží, Frankfurtem a Amsterdamem. V charterové dopravě s tureckou Antalií, Tel Avivem v Izraeli a egyptskou Hurghadou.

Na zvýšený zájem o cestování vzduchem do Prahy a z Prahy reagují letecké společnosti tím, že na linkách přidávají další denní lety. Týká se to hlavně německé Lufthansy. Dosavadní tři lety denně mezi Prahou a Bruselem rozšiřují o čtvrtý Brussels Airlines.

Spojení Prahy se světem zajišťuje 53 leteckých společností, které zvýšily nabízenou kapacitu a letiště předpokládá, že se počet cestujících za celý rok zvýší o čtyři procenta na 12 milionů osob. Podle vrchního ředitele pro obchod a letecký provoz Letiště Praha Jiřího Pose to závisí hlavně na obsazení charterových letů:

„Pro letiště je nejrizikovější charterový segment, činí až 14 procent podílu na celkových výkonech. Situace v Egyptě a v severní Africe je určitým rizikovým faktorem, jestli se to promítne na propadu nebo se potvrdí určité oživení, které je dnes plánováno,“ upozorňuje.

Jaroslav Skalický, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme