V letošní Tříkrálové sbírce se vybralo nejvíce v historii - téměř 83 milionů

Češi byli letos mimořádně štědří. Do tříkrálových pokladniček darovali rekordní sumu peněz. Charitě se letos v Tříkrálové sbírce podařilo vybrat pro potřebné více než 82,7 milionu korun. Loni to bylo necelých 77 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tři králové a jejich znamení | Foto: Honza Ptáček

Letošní tříkrálové koledování dokazuje, že lidé nemyslí jenom na sebe, ale záleží jim i na ostatních.

„Částka je rekordní. Zatím jsme nikdy nevykoledovali tolik jako v letošním roce. Nečekali jsme to. Určitě nám pomohlo, že se nám podařilo navýšit počty koledníků. Tím se tříkrálová sbírka dostala do nových míst, a bylo dobré počasí,“ říká celostátní koordinátor sbírky Marek Navrátil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výsledky letošní Tříkrálové sbírky se zajímala Radka Kvasničková

„Bylo i několik pětitisícovek, což je opravdu překvapivé, když si uvědomíte, že to tam někdo nedá jenom proto, že potřeboval rozměnit. Za to jsme opravdu velice vděční,“ poznamenává.

Nejštědřejší byli opět lidé z jižní Moravy a z jižních částí olomoucké arcidiecéze. A co bude s vybranými a spočítanými penězi dál?

„Celý výnos z kasiček se musí shromáždit na jednotném kontě proto, aby byl pod kontrolou. Potom se začnou peníze rozesílat - 65 procent prostředků se vrací zpět do regionů, 10 procent z výnosu jde na zahraniční humanitární pomoc. To jsou dva největší balíky rozdělování,“ popisuje Navrátil.

„Vedle takzvané přímé pomoci, což je pomoc, která je dělána ve prospěch konkrétních lidí, rodin, jednotlivců, nemocných, dětí a tak podobně, jsou financovány také charitativní sociální projekty. V loňském roce bylo z Tříkrálové sbírky podpořeno 827 projektů v celé České republice,“ uzavírá.

Tři králové | Foto: Michal Jindra

Radka Kvasničková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme