V Libčicích nad Vltavou spadl chlapec do studny, utrpěl těžká zranění

V Libčicích nad Vltavou u Prahy museli hasiči vytahovat 15 letého chlapce ze studny. Radiožurnál o tom informoval mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Mladíka vyprošťovali z hloubky pěti metrů pomocí lezeckých nosítek. Na místě byli přítomní záchranáři, kteří chlapce ošetřili. Poté ho převezli vrtulníkem do nemocnice. Podle Holomčíka byl po celou dobu při vědomí a jeho stav zdravotníci na místě stabilizovali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

studna, studánka | Foto: CC0 Public domain

„Jakmile byla osoba vyproštěna, provedl zasahující lékař prvotní vyšetření, při kterém zjistil poranění hrudníku a hlavy, pacient byl také podchlazen. Posádka poskytla nezbytnou intenzivní péči, lékař mladého muže následně zaintuboval a připojil k přístrojem řízené ventilaci," řekla Effenbergerová.

Na místě zasahovala speciální lezecká jednotka hasičů z Kladna. "Hasiči ve studně chlapce zajistili, postavili trojnožku, poté ho zafixovali a za pomoci vany a lezeckých nosítek chlapce vytáhli," řekl Holomčík.

Podle Holomčíka spadl chlapec do studny nešťastnou náhodou. Na místo přijela i policie, která studnu zajistí proti dalším pádům.

Lilia Nguyen, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme