V Libereckém kraji probíhá dopravně-bezpečnostní akce

Řidiči by v Libereckém kraji měli dnes jezdit obzvláště opatrně. Probíhá tam totiž dopravně-bezpečnostní akce. Hlídky se zaměřují na dodržování rychlosti ve vybraných lokalitách. Právě příliš vysoká rychlost je nejčastější příčinou dopravních nehod v regionu. Přispět k vyšší bezpečnosti na silnicích se rozhodl také krajský úřad - nechá upravit nejvíce nebezpečné vozovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice 1. třídy

Silnice 1. třídy | Foto: Jan Rosenauer

Cílem dnešní akce je připomenout řidičům, aby brali ohled na ostatní motoristy a také na chodce. Měření rychlosti vozidel provádí Odbor dopravy Libereckého kraje ve spolupráci s městskými úřady a soukromou bezpečnostní agenturou. Ta vypracuje protokoly, které mohou radnice použít při projednávání přestupků.

Kromě této akce budou v kraji pokračovat technické úpravy vozovek. Kde to bude, upřesňuje náměstek hejtmana Karel Dolejší: "Máme vyhodnoceny ty úseky, kde je nejvíce nehod, kde jsou nehody, které se pravidelně opakují." Krajský úřad na takových místech nechá například přestavět klasické křižovatky na kruhové.

Ivana Bernáthová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme