V Lipníku nad Bečvou budou sbírat vyřazené autolékárničky

Děti z jedné základních škol v Lipníku nad Bečvou přišly na to, jak využít nepotřebné autolékárničky. Od nového roku totiž motoristé musejí mít lékárničky s novou výbavou. Ty vyřazené poputují až do daleké Afriky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Africké děti ve škole | Foto: Zuzana Gálová

Výměna autolékárničky čeká každého řidiče. Musíme vyřadit i takové, které ještě nemají prošlou respirační dobu. Žádá si to nová vyhláška, která začne platit od nového roku. A hned je tady známý nerudovský problém - Kam s ní?

Přehrát

00:00 / 00:00

O sbírku nepotřebných autolékárniček se zajímala redaktorka Jana Zemková

Děti ze základní školy Osecká v Lipníku nad Bečvou, jak říká organizátorka sbírky Maja Horká, si s ním poradily následovně:

„Řekli jsme si, že by nebylo špatné začít staré lékárničky sbírat. Už jsme sbírali brýle pro Afriku, tak jsme se rozhodli, že bychom sbírali i autolékárničky. Zavolali jsme do humanitární organizace ADRA a s tou jsme se domluvili, že tyto lékárničky jim předáme a oni je odevzdají dál.“

Vyřazené autolékárníčky se budou skladovat přímo v prostorách školy. Po té poputují přes celý kontinent až do daleké Afriky.

Jana Zemková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme