V Litoměřicích pohřben příslušník české mise SFOR

Litoměřická katedrála svatého Štěpána byla místem posledního rozloučení s třiadvacetiletým příslušníkem české mise SFOR v Bosně a Hercegovině. Ten tragicky zahynul 13. července při likvidaci munice zabavené obyvatelům v oblasti Bosanské Krupě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Zapadlo se jako příslušník pyrotechnického týmu 5. mechanizovaného praporu SFOR účastnil mírové operace v Bosně a Hercegovině. Při zneškodňování minometných granátů jeden z nich explodoval a mladíka těžce zranil. Ten krátce po převozu do nemocnice v Šipovu zemřel.

Dnešního pohřbu zúčastnili kromě rodiny, nejbližších příbuzných a přátel zúčastnili také jeho kolegové a kamarádi z jednotky. Mezi zástupci Armády ČR z litoměřické posádky a mise SFOR se smutečního obřadu zúčastnil i náčelník Generálního štábu generálporučík Jiří Šedivý. Ministr obrany Jaroslav Tvrdík se pro špatné povětrnostní podmínky pro vzlet vrtulníku v Brně-Vyškově, kde dopoledne pracovně pobýval, nemohl pohřbu zúčastnit. Ivan Zapadlo byl povýšen do hodnosti podporučíka a vyznamenán záslužným křížem ministra obrany in memoriam.

Markéta Kaclová, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme