V Litoměřicích pohřben příslušník české mise SFOR

Litoměřická katedrála svatého Štěpána byla místem posledního rozloučení s třiadvacetiletým příslušníkem české mise SFOR v Bosně a Hercegovině. Ten tragicky zahynul 13. července při likvidaci munice zabavené obyvatelům v oblasti Bosanské Krupě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Zapadlo se jako příslušník pyrotechnického týmu 5. mechanizovaného praporu SFOR účastnil mírové operace v Bosně a Hercegovině. Při zneškodňování minometných granátů jeden z nich explodoval a mladíka těžce zranil. Ten krátce po převozu do nemocnice v Šipovu zemřel.

Dnešního pohřbu zúčastnili kromě rodiny, nejbližších příbuzných a přátel zúčastnili také jeho kolegové a kamarádi z jednotky. Mezi zástupci Armády ČR z litoměřické posádky a mise SFOR se smutečního obřadu zúčastnil i náčelník Generálního štábu generálporučík Jiří Šedivý. Ministr obrany Jaroslav Tvrdík se pro špatné povětrnostní podmínky pro vzlet vrtulníku v Brně-Vyškově, kde dopoledne pracovně pobýval, nemohl pohřbu zúčastnit. Ivan Zapadlo byl povýšen do hodnosti podporučíka a vyznamenán záslužným křížem ministra obrany in memoriam.

Markéta Kaclová, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme